Interaktywna gra "Eko Kielce – Misja na cały rok" zakończona sukcesem

Interaktywna gra "Eko Kielce – Misja na cały rok" zakończona sukcesem

Udział w grze terenowej „Eko Kielce – Misja na cały rok” to było prawdziwe wyzwanie. Celem gry było zmuszenie do myślenia i aktywności fizycznej, a także edukacja ekologiczna. Organizowane przez Straż Miejską w Kielcach zadania obejmowały między innymi rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek logicznych oraz wykonywanie czynności w otwartej przestrzeni. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem – ponad 70 osób rywalizowało o tytuł zwycięzcy.

Gra była skierowana do uczniów kieleckich szkół podstawowych oraz do seniorów z kieleckich klubów seniora. Poprzez zabawę chciano zachęcić zarówno młodzież, jak i starsze osoby do działań na rzecz ochrony środowiska. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tematykę dotyczącą problemu smogu, niskiej emisji czy też ochrony powietrza.

Ekologiczne inicjatywy, które mają wymiar międzypokoleniowy są niezwykle wartościowe – podkreślała Ewelina Jastrzębska, zastępczyni Prezydentki Kielc. Wskazała na to, jak dobrze udało się Straży Miejskiej w Kielcach połączyć te dwa aspekty oraz zaangażować do gry tylu mieszkańców miasta.

Podziękowania dla graczy przekazał również Zbigniew Kotarski, komendant Straży Miejskiej w Kielcach. Zachęcał do jeszcze większej aktywności i troski o stan środowiska, a także do podzielenia się doświadczeniami z gry.

Gra odbyła się na początku grudnia w Centrum Geoedukacji. Rywalizacja miała formę zespołową i decydowały o niej poprawność odpowiedzi, kreatywność oraz czas wykonania zadań.

Zwycięskim zespołem okazały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12: Oliwia, Gabriela i Jan. Przyznali, że nie spodziewali się wygranej, choć potrafili sprawnie poradzić sobie z zadaniami. Dobrze zaprezentowali się też uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25 – Stanisław i Magdalena, którzy potrzebowali tylko czterdziestu minut na wykonanie wszystkich zadań.

Najlepszym zespołem seniorów okazało się czteroosobowe grono z Klubu Seniora przy ul. Konopnickiej – państwo: Anna, Beata, Bogdan i Henryk.

Mogli również odwiedzić wystawę stałą Centrum Geoedukacji, która jest poświęcona dziedzictwu geologicznemu Gór Świętokrzyskich oraz procesom geologicznym zachodzącym na powierzchni Ziemi i w jej wnętrzu.